Ortahisar’a Kent Lokantası geliyor

TRABZON – Trabzon’un merkezi Ortahisar ilçesini kazanan CHP’li Ahmet Kaya, partisinin il başkanlığında bayramlaşma törenine katıldı. Kaya burada yaptığı konuşmada ‘Kent Lokantası’ açmak için yer baktıklarını söyledi.

Ortahisar’ın yeni Belediye Başkanı Ahmet Kaya, CHP Trabzon İl Binası’nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, İl Başkanı Mustafa Bak, Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz ve meclis üyelerinin hazır bulunduğu bayramlaşma törenine parti örgütleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Partililerinin bayramını kutlayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon programının da duyurusunu yaptı. Kaya, tüm partilileri 12 Nisan’da Ortahisar Belediyesi’nin önüne davet etti.

‘HİZMET ANLAYIŞIYLA BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ’

Ortahisar Belediyesi’nin örnek bir belediye olması için çalışacaklarını ifade eden Kaya, “Çalışarak, üreterek, adil, şeffaf, hesap verebilir bir belediyecilik anlayışıyla, vatandaşa kapısı açık, gönlü açık bir belediyecilik anlayışıyla bu bayramı her an Türkiye’ye yaşatmak mümkün. Biz bunu yapmak için yola çıktık. Kibirden, israftan uzak, tek derdi hemşerilerine hizmet etmek anlayışıyla bir belediyecilik yapacağız. Hem bize oy verenlerin, hem de Türkiye’nin yüz akı olacağız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin yetiştirdiği insanlar olarak örnek almayız, yaptığımız işlerle örnek oluruz. Trabzon’da örnek bir belediyeciliği hep birlikte sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Çok nitelikli bir kadro ile yola çıktıklarına dikkat çeken Kaya, projelerini tek tek hayata geçireceğini söyledi. İlk olarak İBB’nin uygulamaya koyduğu Kent lokantaları için söz verdiklerini hatırlatan Kaya, “Şu anda yer bakıyoruz. Ayrıca Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in söz verdiği emeklilerimize 1,5 liraya çay içirebileceğimiz, bir mekan arayışını da sürdürüyoruz. Verdiğimiz sözlerin sonuna kadar arkasında olacağız” sözlerini kullandı.

Belediyenin durumunu da tahlil ettiklerini kaydeden Kaya, çok iç açıcı bir tablo olmadığını fakat şikayet etmeden çalışmaya odaklanacaklarını dile getirdi. Kaya, “Bütün gücümüzle ‘ne yapabiliriz’ düşüncesine odaklanacağız. Şehrimize katacaklarımıza odaklanacağız. Vatandaşımıza vereceğimiz hizmete odaklanacağız. Ortahisar Belediyemizde güler yüzlü personelimizle, kapısı, gönlü açık bir anlayışla Trabzon’umuza hizmet edeceğiz” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir