Britney Spears’ın babasıyla arasındaki sular durulmuyor… Çok öfkeli

Yıllarca babasının vasiliği altında yaşayan ve özgürlüğü için mücadele eden Britney Spears 2021’de sonunda babasıyla yollarını hukuki bir şekilde ayırmayı başarmıştı. Ancak baba Jamie Spears’ın vasiliğini sona erdiren mahkeme kararından sonra baba-kız hâlâ hukuki sorunlar yaşıyordu.

Son gelişmelere göre de yeni bir mahkeme kararında ünlü şarkıcının, babasının avukat masrafları olan 2 milyon doları ödemesine karar verildi.

2008’den 2021’e kadar dünyaca ünlü şarkıcı babasının vasiliği altındaydı. Bu süreç ile ilgili şoke eden iddialarda bulunan Britney Spears tarafı, baba Jamie Spears’ın kızının evlenmesinden, cinsel hayatına ve müzik kariyerine kadar pek çok konuda kontrolü elinde tuttuğunu ileri sürüyordu. Hatta Spears bu süreçte annesi babası ve kardeşi Jamie Lynn Spears’ın, kendisinin mali imkanlarını üzerinden geçindiklerini bile iddia etmişti.

Sonunda 2021’de mahkeme baba Spears’ın vasiliğine son vererek Britney Spears’a özgürlüğünü verdi. Ancak yine de 71 yaşındaki Jamie ve 42 yaşındaki Britney hâlâ birbirlerine karşı çıkıyordu.

Baba-kız ikilisi, vasilik döneminde avukatlık ücretleri ve maliyesinin yönetimi konusunda hâlâ kavga halindeydi. Jamie, 13 yıllık vasilik sırasında avukat tutmanın yanı sıra mevcut avukatının ağır faturaları için mahkemeden 2 milyon dolardan fazla onay istiyordu.

Sonunda da Britney’e babasının 2 milyon doları aşan yasal faturalarını ödemesi emredildi.

Britney’nin, avukatı Mathew Rosengart’ın kendisine davayı kazanma şansının yüksek olduğunu söylemesinin ardından ortaya çıkan sonuçtan öfkeli olduğu belirtiliyor.

YILLAR SÜREN ÖGÜRLÜK SAVAŞI

Britney Spears ve hayranları yıllarca ünlü şarkıcının özgürlüğü için mücadele etti. hayranlar 2009’da FreeBritney.net adında bir web sitesi kurdular.

Ve hatta Britney’nin avukat ücretini ödemesine yardımcı olmak için change.org’da bir imza kampanyası bile başlattılar ve #FreeBritney’in sosyal medyada trend olmasını sağladılar.

Sonunda da tüm bu çabalar meyvelerini verdi. Şubat 2021’de bir mahkeme kararı, Jamie’nin Britney’nin mali durumu üzerinde tek kontrole sahip olmayacağını söyledi. O sırada Britney, babasından korktuğu için devasa net servetini ve varlıklarını idare edecek bir finans kurumunun babasının yerini almasını istediğini söyleyerek mahkemeye dilekçe vermişti.

Yargıç Brenda Penny, Britney’nin dilekçesini reddetti ancak Bessemer Trust’ı ortak vasi olarak atadı.

Uzun bir savaşın ardından da eylül ayında Britney’nin davası Los Angeles mahkeme salonuna geri döndü ve Yargıç Penny, baba Spears’ın vasiliğini düşürdü.

Yargıç Brenda Penny mahkemede şunları söyledi: “Davalarda her şeyi okudum. Jamie Spears’ın uzaklaştırılmasının Britney Spears’ın çıkarına olduğuna inanıyorum. Mahkeme, Jamie Spears’ın yarattığı zehirli ortamın bugün ortadan kaldırılması gerektiğine karar verdi.”

Babasının gücünden kurtulduktan bir ay sonra Britney Spears da X’te bir paylaşım yaparak hayranlarına teşekkür etti: “#FreeBritney hareketi… Söyleyecek sözüm yok. Sizler ve beni vasilikten kurtarmak için gösterdiğiniz sürekli direnç sayesinde artık hayatım bu yönde !!!!! Dün gece iki saat boyunca ağladım çünkü hayranlarım en iyisi ve bunu biliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir