Bir Oyun Stüdyosu Daha Kepenk İndiriyor: Galvanic Games Kapatılıyor

İşten çıkarmalarla ve oyun stüdyolarının kapanmasıyla geçen 2024’ün son kurbanı Galvanic Games oldu. Wizard With a Gun geliştiricisi Galvanic Games, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile stüdyonun kapatılacağını duyurdu. 

Galvanic Games’in Başkanı ve Kurucusu Patrick Morgan, yaptığı açıklamada kalbinin kırık olduğunu belirtti. Morgan ayrıca “on yıl boyunca ideal ekibi kurmak için çalıştıktan sonra en üretken yıllarında stüdyoyu kapatmanın ironisine” de dikkat çekmeyi ihmal etmedi. Morgan, kararın sebebi olarak ise Wizard With a Gun ile yakaladıkları umut verici başlangıca rağmen satışların stüdyoyu ayakta tutamayacağını ifade etti. 

Çalışanların LinkedIn profilini paylaştı

Morgan, “Devolver Digital ile çalışmak bizim için bir hayalin gerçekleşmesiydi. Birlikte, gurur duyduğum bir oyun yarattık. 2015 yılında Galvanic’i kurarken hedeflediğimiz her şeyi başarmış olmanın verdiği tatlı bir hüznü var. Eşsiz, tuhaf ve ilginç oyunlar piyasaya sürmekten, sektörde en sevdiğim insanlardan bazılarıyla işbirliği yapmaya kadar, sağlıklı ve yaratıcı bir kültüre odaklanmış, sıkı bağlarla örülü üretken bir ekip kurmaya kadar her şeyi gerçekleştirdik.” ifadesini kullandı. 

Morgan ayrıca çalışanlarına da teşekkür ederken LinkedIn sayfalarını ve portfolyo bilgilerini paylaşarak eski çalışanlarına iş bulmak için de bir adım attı. Developer Digital ise Galvanic Games’in yaptığı paylaşıma “Hepinizi seviyoruz.” şeklinde cevap verdi. Bu kapanmanın ardından tam olarak kaç kişinin işsiz kalacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir